Piasek Kwarcowy Karlino

Nie z dzisiaj wiadomo, że proste, i przy tym wspólne z naturą wyjścia są najlepsze. Piasek jest oryginalnym surowcem, jaki znajduje wielkie zastosowanie, nie właśnie w budownictwie. Należy podkreślić, iż w Polsce wybierają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Jest obecne nic dziwnego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Wolin

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego jedyna wytrzymałość – wtedy nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tak kwarcowy daje się najwyższą mocą na działanie takich elementów jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego otrzymuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale i zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Korzysta się z niego przy tworzeniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, lub nawet dróg. Dodatkowo stanowi wówczas artykuł na tyle popularni i łatwy, że gra się go i do realizacji zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Wolin

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo wielką popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy z tego, że uznanie zdobył nie ale na gruncie budownictwa, ale i dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek używany jest do wykonywania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, lub chociażby w byciu biżuterii i nowych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego stawiają się połączyć w atrakcyjne kombinacje, dzięki czemu znajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i trafi w smaki najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Wolin

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy daje się wyjątkową trwałością i dlatego świetnie kształtuje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, powodujemy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka ziemia będzie nie tylko wytrzymała, ale i antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą uzyskuje się też do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Wolin

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, ale również nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na śmieć i warunki atmosferyczne. Za sytuacją tych dziś zalet można je podawać także we pomieszczeniach, jak a do zabezpieczenia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe modne są w części nie tylko ze prostego szerokiego zastosowania, ale i dużych możliwości pięknych i rodzajów kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy dostać wiele nowych opcji kolorystycznych, odpowiadając tym samym posadzkę do własnych próśb i wyobrażeń o tym kiedy powinno wyglądać dane miejsce. Nie pozostawiajmy, że samą z ważniejszych przestrzeni istnieje i ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe dobre zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy tworzenia całości i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Wolin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *