Decoupage Polanów

Decoupage – co wtedy stanowi? Decoupage to metoda ozdabiania przedmiotów np. z drzewa lub ceramiki, poprzez naklejenie na nie przykładu z papieru. Następnie budynek jest pokrywany warstwami lakieru. W wyniku wzór wygląda jak namalowany.

Decoupage Dobrzany

Krótka historia decoupage’u

Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika oznaczającego ”wycinać”. Technikę tę traktowali jako pierwsi syberyjscy nomadzi do ozdabiania grobów zmarłych. Z nich metodę serwetkową przejęli Chińczycy. Traktowali oni decoupage’u do dekorowania m.in. lampionów i okien. W XVII wieku sztuka ozdabiania papierem nastąpiła we Włoszech, a później zaczęła być przyjmowana w całej Europie. Meble wykończone metodą serwetkową były tańszą wersję niezwykle popularnych chińskich przedmiotów. Decoupage cieszył się dużą popularnością jeszcze w latach późniejszych, m.in. na domu Ludwika XV.
Nadaj duszę przedmiotom codziennego użytku

Zobacz również sklep motoryzacyjny

Szukasz efektywnego środka na ozdobienie mieszkania? A że chcesz zajęcia, które pozwala Ci oderwać się od codziennego pędu? Decoupage to nieco w sam raz dla Ciebie. Dzięki niemu, możesz przywrócić zniszczone sprzęty domowe do jedzenia, stworzyć nowy prezent lub zrealizować wizję wystroju mieszkania, która utknęła w miejscu z względu braku odpowiednich ozdób. Nie możesz znaleźć dobrych dekoracji świątecznych? Zrób je taż! Wybierz właśnie taki deseń który wymagasz i technologią serwetkową stwórz własne, oryginalne pisanki lub bombki.
Ogranicza Cię tylko Twoja myśl

Decoupage Dobrzany

Podstawki pod kubki, szkatułki, kuferki na biżuterię i kosmetyki, wazoniki, pojemniki na chusteczki… dzięki technologii serwetkowej możesz zupełnie zmienić przestrzeń wokół siebie.
Decoupage Dobrzany

Nie ważne czy chciałabyś odświeżyć starą komodę, tchnąć bycie w donicę na balkonie czy ubrać w nowy sposób słoiki na produkty. Wszystko toż i wiele bardzo możesz osiągnąć przy wykorzystaniu zaledwie kilku prostych narzędzi.
Decoupage Dobrzany

Decoupage krok po kroku

Jeśli dopiero zaczynasz sprawę z decoupagem, najlepiej rozpocznij od ozdabiania obiektów drewnianych, ponieważ łatwo się spośród nimi funkcjonuje. Wybrany przedmiot najpierw trzeba wyczyścić drobnoziarnistym papierem ściernym. Po oczyszczeniu i wytarciu szmatką, pomaluj go akrylową farbą. Wybierz wzór który wymagasz zastosować i wytnij go. Jeśli używasz serwetki, zostaw tylko warstwę z ilustracją. Teraz przyklej wybraną grafikę specjalnym klejem do decoupage’u. Możesz również zastosować klej zbudowany z roztrzepanego białka jajka. Posmaruj spód i wierzch obrazka. Tym sezonem jest zapewnienie ozdabianego przedmiotu lakierem tak, by papier nie był wyczuwalny przy dotykaniu ozdabianej powierzchni.
Narzędzia do decoupage’u

Decoupage cieszy się coraz ogromniejszą popularnością. W handlach plastycznych kupimy bez problemu klej, farby akrylowe i lakier używany w technologii serwetkowej. Znajdziemy tu także mnóstwo wzorów, jakie potrafimy skorzystać do ozdabiania przedmiotów, ale wielu spośród nich możemy te zauważyć we indywidualnym domu. Do decoupage’u możemy wykorzystać m.in. pudełek, ramek, ceramiki, świeczników. Wzory warto sięgnąć z serwetek, ale świetnie sprawdzą się te stare gazety, listy, zdjęcia, szkice lub inne rysunki. Konieczne do cięcia ilustracji będą ciężkie nożyczki, nożyk lub żyletka. Do nakładania kleju i farby potrzebujemy też pędzli, gąbki, wacików kosmetycznych czy chusteczek.
Decoupage Dobrzany

Artykuł stanął we harmonii Decoupage – co to jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *