Jakie warunki musimy spełniać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Wiele osób marzy o otrzymaniu kredytu, który pozwoli na uzyskanie swojego domu, mieszkania oraz zdobycie niezależności od rodziców.

Jakie dokładnie warunki należy spełniać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młodzi dążą do posiadania swojego kąta, natomiast żeby uzyskać kredyt hipoteczny, należy spełniać wiele warunków, jakie wyznacza bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny uzyskać może pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a dużo banków proponuje osobom do 35 roku życia dużo korzystniejsze warunki dostania takiego kredytu, m. in. atrakcyjniejsze oprocentowanie.

Wiele zależy również od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt, banki zastrzegają sobie żeby spłata ostatniej raty przypadała maksymalnie między 75 a 80 r. ż. Bardzo ważna jest również nasza historia kredytowa – taki kredyt nie zostanie przyznany osobie ,która ma bardzo złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze uregulowaniem rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na niewielkie sumy. O tym należy z pewnością pamiętać!

Wysokość takiego kredytu oraz decyzja o jego otrzymaniu uzależniona jest od zarobków kredytobiorców. Przy niskiej pensji bank może wydać decyzję odmowną, ponieważ potencjalny kredytobiorca mógłby posiadać problem ze spłacaniem rat. Banki pod uwagę biorą również ilość osób w rodzinie, które są na utrzymaniu osoby starającej się o kredyt, i wielkość zaciągniętych w chwili obecnej kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeśli chodzi o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Wspomnę jeszcze na koniec, że wielką szansę na taki kredyt posiada osoba ,która jest zatrudniona na zasadzie umowy o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji jakiegoś innego źródła dochodów banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków podczas ubiegania się o kredyt albo zdecydować się mogą na przyznanie konsumentowi nieco niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *